Sano se; Sitruunasorsa!

Esittele omia kuviasi! Anna palautetta muiden kuvista!
temama
Viestit: 10993
Liittynyt: Maalis 13, 2008 9 : 12

Sano se; Sitruunasorsa!

Viesti Kirjoittaja temama »

Häppyy Weekendii!!b . Jumaleishsons kaiffarit. Tein tänään suurimuotoisen vaativan vaellusretken stadin vanhankaupungin lahdelle, ja ette ikänä arvaa mitä bongasin!!??

En mandariini- , vaan harvinaislaatuisen uhkean SITRUUNASORSAN!!

Kyllä vain. Onneksi olin ängennyt vaellusreppuuni virvokkeiden lisäksi myös legendaarisen Martin Göritz 666f6 objektiivin joka on erittäin tunnettu mm pirullisesta bookehista ja älykkäistä linssivääristymistä. Hurmiossa survoin sen kiinni legendaariseen Sony A7ÄrrKakoseen ja sain kuin sainkin napattua kuvan tästä pirtsakan eläväisestä sitrus-sorsasta!!! Nauttikaa. täsä se nyt on;

Kuva

Valitettavasti jouduin paremman puutteesssa laittamaan elikon erähenkisesti lihoiksi samantien, koska taivaanharmaa lonkeroni kaipasi kovasti värikästä hapokasta piristystä!

Kuva

Mutta voi taivas, olihan antoisa eräretki!! Aivan mahatava aurinkoinen syksysää, kyllä kelpasi löhöillä rantakivillä elämästä nauttien, varsinkin kun luontoäiti oli taas kerran tarjonnut minulle näin unohtumattoman elämyksen!

Cheeers!!
Elämä on valokuvaajan parasta aikaa! Vîta est tempus optimum homini
Cloudcity. Uuden ajan pilvipalvelu.
JL Anttola

Re: Sano se; Sitruunasorsa!

Viesti Kirjoittaja JL Anttola »

Mutta mikä on tuo olento tuolla pinnan alla, vasemmalla alhaalla, mitä sitruunasorsakin silmät hämmästyksestä ymmyrkäisinä tuijottaa?

JL Anttola
hassel
Viestit: 3703
Liittynyt: Tammi 18, 2013 21 : 24

Re: Sano se; Sitruunasorsa!

Viesti Kirjoittaja hassel »

Temamalla olisi näköjään kennonpuhdistus edessä, sen verran läikkiä on taasen kuvissa ;D
temama
Viestit: 10993
Liittynyt: Maalis 13, 2008 9 : 12

Re: Sano se; Sitruunasorsa!

Viesti Kirjoittaja temama »

Huhhuh. selvittiinpä viime yöstä!! Suurimuotoinen vaellusretki vaatii aina oman veronsa.


JLAnttola; Kiitoksia juu, enpäs huomannut! Todellakin omituista olentoa siellä näyttäisi kurkkivan. Olisiko kohtalo vai?

Hasels; Tattista. Juuh, rapatessa roiskuu. Tossa oli käytetty Göritz 666 optiikan pikkuista aukkoa, siksi kaikki pirunmoinen moska näkyy kuvissa asti. Täytynee puhaltaa kenno puhtaaksi. Hyvä huomio!
Elämä on valokuvaajan parasta aikaa! Vîta est tempus optimum homini
Vastaa Viestiin