Eipä ole tätä genreä kuvannut aikoihin. kotiinkin jäi 85mm lintuputki.
aamulla menin eikä paljoakaan aikaa jäännyt ja sumukin jäi tulematta. tämmösiä räpellyksiä. Mutta oli siellä muitakin kuvaajia.
Nelosessa voisi linnut olla vähän "paremmassa järjestyksessä", tulisi sellaista harmoniaa mietteliässävytteiseen kuvaan. Tietysti meriaiheinen horisontti ja nätti auringonlasku ei haittaisi nekään. :-)
Ykkösestä pidän minäkin, ihan sellaisenaan kaikki toimii.
Ensimmäisessä kyllä rytmit hämmästyttävän hyvin jiirissä. Levollinen ja rauhallinen ja siltikin vahva. Nappi otokseksi sanoisin.
Yksinkertaiselle ihmiselle myös yksinkertaisuus toimii. Toi toka on kanssa aika hieno. Hieman vahvempi kuin ensimmäinen. Ehkä pikemminkin voimakkaampi. Niin tai näin niin diggailen paljon myös tästä. Kaksi rytmi harmoniassa ja toistaan tukien. Huippu.
Tän jälkeen kyl taso skidisti dyyggaa. Ainakin mun makuun. Kuitenkin noiden kahden ekan erinomaisuus vetää setin keskiarvon mun kirjoissa kuitenkin todella hyväksi.